Články, rady a tipy » Pokyny pro ošetřování bot

Pokyny pro ošetřování bot - Návod k použití

 

V případě, že si zakoupíte nové boty, věříme, že Vám budou sloužit k plné spokojenosti.


Na této stránce Vám chceme představit záruční list, který Vás informuje o podmínkách záruky. Součástí tohoto záručního listu je návod na údržbu a ošetřování jednotlivých druhů a částí obuvi, při nedodržení v návodu uvedených zásad ošetřování nemůže být jakákoli Vaše reklamace uznána.

Výběr, používání a údržba obuvi

 1. Pro každou příležitost je vhodný jiný druh boty, proto při výběru pečlivě zvažte účel, k němuž bude bota používána. Sportovní obuv je určena vždy pro určitou skupinu sportů. Sportovní bota užívána k jinému účelu, než je určena, nemůže být reklamována.
 2. Pečlivě vyberte správnou velikost boty a nejlépe vyhovující střihové provedení obuvi. Nevhodně zvolený typ obuvi, nesprávná velikost, šíře nebo tvar boty nemohou být důvodem k pozdější reklamaci.
 3. Obuv si při nákupu pečlivě vyzkoušejte.
 4. Boty je nutno často střídat, zejména v nepříznivém počasí.
 5. Boty používejte způsobem a v prostředí odpovídajícímu její účelovosti. Obuv určená ke konkrétnímu zůsobu použití (plážová, přezůvková, sportovní, rekreační…) obuv není vhodná k celodennímu nošení.
 6. Při obouvání, zejména uzavřeného střihu boty, používejte obouvací lžíci.
 7. Usňová i textilní obuv s konfekčním šitím není vodotěsná. Voda může pronikat jak usní, tak šitím a spoji dílců boty. Odolnost proti promočení lze zvýšit použitím vhodných impregnačních přípravků na obuv.
 8. Promáčené boty se nesmí sušit v kontaktu ani bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů.
 9. Boty, které jsou vybaveny membránou, která zabraňuje pronikání vlhkosti dovnitř boty, musí být ošetřována pouze výrobky označenými vhodností k ošetření obuvi s membránou.
 10. Vezmete na zřetel, že každodenním nošením obuvi přiměřeně klesá její životnost. Záruční dobu na obuv nelze zaměňovat s životností obuvi.
 11. Boty po každém použití ošetřete dle typu a materiálu vhodnými prostředky na obuv.
 12. Do uzavřené, zejména usňové boty, po vyzutí napněte napínáky odpovídající velikosti.
 13. U obuvi ze syntetických materiálů se vyhýbejte náhlým změnám teploty a mrazu.
 14. Žádné boty nelze prát v pračce.
 15. Obuv je nutno chránit před chemickými vlivy a rozmáčením.

Ošetření jednotlivých druhů obuvi:

Boty z hladkých usní – zbavit nečistot vhodným kartáčkem, měkkým hadříkem, případně vlhkou houbou. Suchou useň ošetřit vhodným krémem. Vyvarujte se rozmáčení, poškozuje vzhled povrchové úpravy a deformuje tvar. Pokud dojde k promáčení boty, dbejte na její včasné očištění, vysušení a nakrémování krémem určeným pro příslušný druh usně a typ její povrchové úpravy. Vyvarujte se častému používání samolešticích prostředků, raději dávejte přednost krému.

Vlasové materiály (velury a nubuky) – znečištění odstranit krepovým kartáčkem nebo speciální gumou, kartáčovat bez vydírání vlasu! Na ošetření jsou vhodné impregnační přípravky ve sprejích. Vlasová useň se nikdy nekrémuje!

Lakové a povrstvené usně – nečistoty odstranit měkkým textilem za sucha nebo za mokra. Povrch nutno chránit před chemickými vlivy a rozmáčením. Před mrazem chraňte ošetřením speciálním prostředkem na lakové usně.

Plastové materiály – čistí se vodou s přídavkem saponátu a po opláchnutí vytře hadříkem.

Pryžové materiály (gumáky) – omýt a nechat volně obeschnout.

Textilní boty – čistit kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka, mastné skvrny čističem skvrn na textil.

Skoč na navigaci
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím