Collonil - ošetřuje a chrání vaši obuv

V angličtině výraz Waterproof znamená vodotěsný (může se potopit). Water resistant je voděodolný (může se vyválet v kaluži) a rainproof je odolný proti postříkání.

 

 

Návod na ošetřování obuvi

vypracovaný firmou Gemini Plus v.o.s., dovozcem kosmetiky Collonil

Nejdůležitější funkcí obuvi je chránit Vaše nohy, a to také před chladem a vlhkostí. Tuto funkci nejlépe splňuje obuv vyrobená z přírodních usní. Usně mají i další důležitou vlastnost pro pohodlí našich nohou - prodyšnost. Tělesné páry mohou z vnitřku obuvi volně odcházet ven, nohy se pak nepřehřívají a méně se potí. Na druhou stranu je ale useň nasákavý materiál a nohy chrání před vlhkostí jen velmi omezenou dobu.

Velmi častou otázkou je, proč impregnovat obuv s klimamembránou, která sama zabezpečuje voděodolnost. Ano, to je sice pravda, ale membrána je v obuvi uložena mezi svrškem a podšívkou. Nebude-li tato obuv také chráněna impregnací, časem různé nečistoty proniknou svrškem obuvi až na membránu a mohou zalepit její póry - tím se jedna z jejích funkcí (zabezpečit volný odchod tělesných par z vnitřku obuvi) omezí nebo i úplně znehodnotí. Druhým důvodem k impregnaci u tohoto druhu obuvi je, že po její aplikaci svršek obuvi zůstane suchý a noha je lépe chráněna před chladem. A třetím důvodem je snadnější čištění a údržba.

Důkladnou impregnaci doporučujeme provést ihned na novou obuv. Účinnost a délka působení impragnačních látek je závislá na terénních a klimatických podmínkách, kterým je obuv vystavena, na intenzitě využívání obuvi a také na způsobu jejího následného ošetřování.

Useň časem ztrácí své přírodní tuky a tím i své vlastnosti, jako je pružnost a vláčnost. Aby nepraskala a zůstala stále pružná, musí se pravidelně ošetřovat přípravky, které obsahují přírodní oleje a tuky. Zde je několik výrobků zn. Collonil na ošetřování nejběžnějších druhů usní : HLADKÉ USNĚ: krém Collonil Waterstop, BROUŠENÉ USNĚ (velur, nubuk): sprej Collonil Nubuk Velours, PŘÍRODNÍ A MAŠTĚNÉ USNĚ: sprej Collonil Special Wax, KOMBINOVANÉ MATERIÁLY, SPECIÁLNĚ UPRAVOVANÉ NEBO EXOTICKÉ USNĚ: sprej Collonil Vario.

Všechny uvedené výrobky jsou vhodné a doporučované pro obuv vybavenou membránami a obsahují také impregnační látky. Nezapomínejte na pravidelné čištění své obuvi pěnami ve spreji, kostkami a kartáčky.

 

Malý průvodce usněmi:

Kůže - kůže živočichů tvoří mechanický obal jejich těla.
Holina - chemickými pochody připravená surová kůže, zbavená chlupů.
Useň - holina, přeměněná působením vyčiňujících látek na technicky použitelný produkt.

Rozdělení usní podle použitých surovin :
- usně z hověziny, teletiny, koziny, jehnětiny, vepřovice, koniny divočiny, plazů (reptilové),..

Rozdělení usní podle povrchové úpravy:
- useň bez úpravy = je přírodní a má zachovalou přirozenou kresbu líce
- useň s broušeným lícem = líc je jemně obroušený a upravený krycími apreturami, může být hladký nebo opatřený dezénem (tlačená useň)
- useň s vlasovou úpravou = useň broušená od rubu má delší a hrubší vlas (velur) nebo od líce má jemnější a kratší vlas (nubuk)
- useň s lakovou úpravou = má krycí pigmentovou úpravu a pak je přestříknuta polyurethanovým lakem
- useň s krycí pigmentovou úpravou = líc usně je upravený apreturou s vyšším obsahem krycího barviva, úprava úplně zakrývá líc usně

 

Zakoupenou obuv ještě před prvním nošením důkladně naimpregnujte prostředkem Collonil Waterstop sprej (aplikujte několik nástřiků za sebou). Zabráníte tak pronikaní vlhkosti, mastnot a nečistot do svršku obuvi. Impregnační sprej Waterstop je vhodný na všechny druhy usní (hladké, velur, nubuk,...) a textil. Po impregnaci je nutné obuv pravidelně ošetřovat podle druhu usně, ze které je vyroben svršek obuvi.

 

Pokud chcete, aby Vám boty dlouho sloužily a dlouho vypadaly pěkně, musíte jim věnovat pravidelnou péči a i nad jejich nošením se trochu zamýšlet, asi tak, jako denně volíte vhodné oblečení podle toho, co za činnosti Vás ten den čeká, jaké je aktuální počasí a jeho předpověď. Vhodně zvolená a pěkná obuv je mimo svůj ochranný užitek i nezanedbatelným módním detailem, který může zdůraznit ale i znehodnotit vyznění nejen Vašeho oblečení, ale i celé Vaší osobnosti.

Další údržbu a čištění obuvi usnadní a její odolnost proti vlhkosti zvýší impregnace, kterou je možno provést preventivně již před jejím nošením nebo kdykoliv, když očekáváte používání obuvi ve vlhkých podmínkách. Z přípravků berlínské firmy Salzenbrodt GmbH s obchodní značkou COLLONIL pro tento účel doporučujeme WATERSTOP.

Čištění nečistot na svršku obuvi provádějte vhodným kartáčem, případně vlhkým hadříkem, případně šamponováním pěnou LEATHER SOAP (PROTECT). Na textilní obuv použijte pěnový prostředek SOFT CLEANER. Na podešve, zejména gumové a syntetické, můžete použít hrubší kartáč a trochu vody. Nikdy obuv nenamáčejte. Čištění velurové a nubukové obuvi můžete provést za sucha krepovým kartáčkem nebo kostkou, který obnoví i vlasový vzhled tohoto materiálu.

Obuv z hladké kůže nakrémujte krémem WATERSTOP hadříkem, mazáčkem nebo vestavěným pěnovým aplikátorem v odpovídajícím barevném odstínu. Samolešticí prostředky jakékoliv značky nedoporučujeme používat. Jejich použití na pravidelně nekrémovanou obuv a zejména na obuv zavlhlou způsobí neodstranitelný šedý povlak. Houba COLLONIL MOBIL může vylepšit vzhled obuvi v cestovních podmínkách, pravidelné krémování však nenahradí.
Pro současně módní kombinovanou obuv a imitace hadinky a jiných zvířecích napodobenin se hodí k impregnaci VARIO SPRAY. Na lakové boty je LACK POLISH. Na maštěnou hladkou useň a maštěný nubuk patří přípravky RUSTICAL. Pro impregnaci drsných kůží a jejich barevné oživení je vhodný sprej NUBUK+VELOURS v příslušném barevném odstínu.


Speciálními přípravky jsou SOHLEN TONIC na ošetření kožených podešví, STRETCH pro vytažení obuvi na problémových místech, SHOE FRESH pro příjemnou svěžest v obuvi.


Výrobky COLLONIL pro ošetřování obuvi s klimamembránami jsou označeny logem GORE-TEX.
Pro zlepšení komfortu v obuvi slouží různé typy vkládacích stélek, které jsou spotřební částí obuvi.

 

 

  Obuv se svrškem z hladké usně

 • po odstranění hrubých nečistot obuv důkladně vyčistěte pěnou Collonil Leather Soap ve spreji (použití je na obalu) - na suchou obuv naneste krém Collonil Waterstop (obsahuje také impregnaci) nebo Soft Practic v příslušném barevném odstínu nebo v bezbarvém provedení - po zaschnuti krému obuv přeleštěte měkkým hadříkem
 • vyvarujte se častému používání samolešticích prostředků - může dojít k poškození svršku obuvi - pro rychlé přeleštění obuvi (např. na cestách) můžete použít houbičku Collonil Mobil nebo Mini Polish (nenahrazuje ale vlastnosti krému) - je-li svršek obuvi ve větši míře vysušen, k jeho změkčení a impregnaci použijte přírodní tuk Collonil Nilfet.

  Obuv se svrškem z vlasových materiálů (velur) a z nubuku

 • ze suché obuvi odstraňte hrubé nečistoty kostkou Collonil Nubuk Box nebo krepovým kartáčkem - poté obuv přestříkejte sprejem Collonil Nubuk Velours (obsahuje také impregnaci) v příslušném barevném odstínu (výrazně oživuje barvu) nebo v bezbarvém provedení - po zaschnutí obuv ještě vykartáčujte krepovým kartáčkem nebo kostkou Nubuk Box - pro důkladné čištění veluru je také vhodná suchá pěna ve spreji Collonil Soft Cleaner (použití na obalu).

  Obuv se svrškem z plastu

 • ze suché obuvi odstraňte hrubé nečistoty pěnou Collonil Leather Soap ve spreji, obuv poté nakrémujte krémy Collonil Waterstop nebo Soft Practic v příslušném barevném odstínu nebo v bezbarvém provedení a po zaschnutí obuv přeleštěte měkkým hadříkem.

  Obuv se svrškem z textilních materiálů

 • zbavte obuv hrubých nečistot jemným kartáčem -skvrny a ostatní nečistoty odstraníte suchou pěnou ve spreji Collonil Soft Cleaner -voduodpudivost textilu zvýšíte impregnací Collonil Waterstop ve spreji.

  Obuv se svrškem z lakových usní

 • obuv zbavte hrubých nečistot pěnou Collonil Leather Soap ve spreji - lakové usně ošetřujte následně speciálním prostředkem Collonil Lack polish v černé barvě nebo v bezbarvém provedení. Obuv se svrškem z kombinovaných materiálů (lak-kůže, textil-kůže a pod.).

  Obuv s metalickým efektem (nalepenou folii), obuv z hadiny a jejich imitaci

 • po odstranění hrubých nečistot obuv pravidelně ošetřujte sprejem Collonil Vario (obsahuje také impregnaci, návod je uveden na obalu). Na ošetřovaní obuvi s velmi lesklým efektem (nalepenou fólií) nepoužívejte jiné výrobky - může dojít k naleptaní fólie.

  Obuv se svrškem z olejovaných a mazaných usní

 • hrubé nečistoty odstraňte kostkou Collonil Nubuk Box nebo krepovým kartáčkem, suchou obuv ošetřujte prostředkem Collonil Rustical ve spreji nebo Collonil Special Wax ve spreji (oba obsahují také impregnaci) - sprej Special Wax je vhodný také na vysoce leštěné usně.

  Obuv s usňovou podešví

 • usňová podešev je velmi náchylná na oděr (jedná se vždy o obuv společenskou) a proto ji pravidelně natírejte prostředkem Collonil Sohlen Tonic, který ji impregnuje a prodlužuje její životnost. UPOZORNĚNÍ: obuv, která je vybavena klimamembránou Gore -Tex, Sympa-Tex a nebo jim podobnou je nutné ošetřovat VÝHRADNĚ prostředky, které jsou k tomuto atestovány (musí to být uvedeno na obalu výrobku). Jinak může dojít k zamezení funkčnosti této klimamembrány.Respektováním výše uvedených zásad docílíte podstatného prodloužení životnosti obuvi a zachováte její trvale pěkný vzhled. V případě nerespektovaní těchto zásad bude k tomuto přihlédnuto při případné reklamaci obuvi v souladu se Zákonem na ochranu spotřebitele.

 

 •  

   

   

   

  Dotazy a odpovědi

  Který z výrobků Collonil lze používat na boty i oděv, membrány Goretex apod?

  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

  Většina výrobků zn. Collonil je vhodná pro impregnaci a ošetřování obuvi, vybavené membránami Gore-Tex. Je to uvedeno na jednotlivých obalech výrobků. Také tyto informace jsou uvedeny také na našich www stránkách. Mezi těmito impregnacemi je např. Carbon PRO, Waterstop sprej, NANOPRO sprej, Outdoor Impregnierer, Sportproof a Biwax. Pro impregnaci textilních výrobků pak sprej Outdoor Textil. Z ošetřujících a zároveň i impregnačních výrobků je na Gore-Tex vhodný sprej Nubuk Velours, krém Waterstop, sprej Special Wax nebo Rustical, krém NANOcream.

   

  Je nějaký rozdíl mezi výrobky Nanopro, Waterstop, Outdoor Textil spray a Outdoor Biwax? Mezi krémy Biwax a Sportwax (v sérii outdoor)?

  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

  Rozdíl mezi Waterstopem a Nano je dosti značný. Obě impregnace jsou univerzální - tedy vhodné na všechny druhy usní a také na textil. Waterstop je ale hloubková impregnace - proniká do celé struktury usně. Je na bázi FC. Nanopro je povrchová impregnace na bázi nanočástic, ale přesto je účinnější, než Waterstop. Nanočástice přilnou ke struktuře materiálu a nepustí dovnitř molekulu vody, ale ven pustí molekulu páry. Obě impregnace zachovávají prodyšnost usní. Carbon PRO: Jedná se o stříkanou membránu s extrémním efektem odpuzujícím špínu a s dlouhotrvající ochranou proti pronikání vlhkosti. Zároveň však zachovává prodyšnost a plnou funkčnost klimamembrán.
  Chrání proti pronikání vlhkosti, proti hlubokému zašpinění, skvrnám a mastnotě. Velmi účinně chrání při polití naftou nebo benzínem při tankování.

  Impregnace Outdoor Textil je vyrobena speciálně na textil - pro zvýšení její účinnosti doporučuje výrobce po aplikaci "přejet" textil horkým fénem. Outdoor Biwax je velmi účinná impregnace pro extrémně namáhanou obuv, která navíc obsahuje ošetřující přírodní oleje.
  Krém Biwax je určen pro extrémně namáhanou obuv - je vyroben z přírodních živočišných tuků. Má značné impregnační účinky, zabraňuje při dlouhodobém působení vlhka na useň tvorbě plísní a useň zároveň silně vyživuje. Krém Outdoor Sport Wax je určen na běžnou sportovní obuv z hladkých usní např. kopačky, jezdecké holinky, běžnou turistickou obuv apod

   

  Pořídil jsem si textilní turistické boty s Gore-Texovou mambránou a rád bych se zeptal, jakým prostředkem je nejlépe impregnovat.

  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

  Vhodné impregnační spreje zn. Collonil na textil jsou:
  - Collonil NANOPRO - impregnace na bázi NANOčástic (také s atestem na TEXové materiály). Tato impregnace je velmi účinná.
  - Collonil Outdoor Textil sprej - impregnace přímo určená na textilní materiály včetně TEXových
  Impregnační sprej Waterstop je určen i na textilní materiály, takže jej můžete také bez problémů využít

   

  Koupil jsem si boty Meindl Lhotse GTX. Přestože jsem si přečetl váš článek, chtěl bych se vás zeptal jak je vhodné tyto boty ošetřovat. Zda již před prvním použitím, jak často, jaké jsou vhodné impregnace, sprey, tuk, vosk, doporučit typy a výrobce impregnací. Nechci udělat nějakou chybu a chci aby boty co nejdéle a nejlépe plnili svou funkci nepromokavosti.

  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

  Obuv je vhodné ještě před prvním nošením naimpregnovat, i když jsou vybavené membránou Gore-Tex. Impregnace zabraňuje pronikání nečistot na membránu a tím se zachovává její funkčnost (nečistoty neucpou póry v membráně). Také svršek obuvi zůstane delší dobu suchý a obuv má lepší tepelnou izolaci.

  Z impregnací vybírejte jen ty, které jsou na obuv s membránami Gore atestovány (je to uvedeno na obale výrobku). Pozor, jsou ale na trhu i výrobky, které to na obale uvedeno mají, ale dá se říci "načerno". Z našich impregnací mohu doporučit spreje Collonil Waterstop nebo Nanopro - oba jsou univerzální, vhodné na všechny druhy usní a také na textil. Četnost impregnací závisí na intenzitě nošení obuvi a v jak náročných klimatických podmínkách je obuv nošena. Impregnace Waterstop je hloubková - proniká do celé hloubky usně - a pokud bude obuv dále ošetřována např. krémy, je nutné prvně impregnovat a pak teprve ošetřovat krémem. Impregnace Nanopro je povrchové (ale účinnější) a zde je nutné zvolit opačný postup - prvně useň obuvi vyživit a pak impregnovat. Aby se svršek obuvi nevysušoval a nepraskal, je nutné obuv také pravidelně ošetřovat. Na hladké usně můžete využít krém Collonil Waterstop nebo sprej Collonil Speciál Wax (oba výrobky vhodné na Gore). Na broušené usně i v kombinaci s textilem používejte sprej Collonil Nubuk Velours (vhodný na Gore). Všechny tyto výrobky obsahují také impregnační látky, ale ne v takové síle jako klasické impregnace. Proto pokud budete obuv některým z těchto výrobků ošetřovat, stačí "klasickou" impregnaci obnovit při každotýdenním nošení obuvi v terénu jednou za měsíc.

Skoč na navigaci
cookie

Používáme cookies

Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem "Nastavení cookies" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies.

Souhlasíte s používáním cookies?

close

Používáme cookies

Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem "Nastavení cookies" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies. Souhlasíte s používáním cookies?

Nezbytné (technické)

Tyto cookies pomáhají s tím, aby byly webové stránky použitelné. Poskytují základní funkce jako je navigace na stránce nebo změna rozlišení prohlížeče dle velikosti vašeho zařízení. Bez těchto souborů nemůže web správně fungovat. Používáme krátkodobé (session cookie) – vymažou se z vašeho počítače po zavření prohlížeče.

Preferenční (funkcionální)

Preferenční soubory cookie umožňují webové stránce zapamatovat si informace, které mění způsob, jakým se webová stránka chová nebo vypadá jako je váš preferovaný jazyk nebo region, ve kterém se nacházíte.

Statistické (výkonnostní)

Tyto soubory cookie pomáhají vlastníkům webových stránek porozumět tomu, jak návštěvníci interagují s webovými stránkami tím, že shromažďují a hlásí informace, často anonymně.

Reklamní

Reklamní soubory cookie se používají ke sledování návštěvníků a jejich chování. Záměrem je zobrazovat reklamy, které jsou relevantní a poutavé pro jednotlivé uživatele, a proto jsou hodnotnější pro vydavatele a inzerenty třetích stran.

close

Cookies

Tento web používá soubory cookie a z hlediska zákona se jedná o osobní údaje. Správcem těchto osobních údajů je Tomáš Plaček, IČO: 73250520.

Další detailní informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a jak zpracováváme osobní údaje (včetně cookies), se dozvíte v dokumentu Zásady ochrany osobních údajů, který najdete na našem webu.

Obecně o cookies

Cookies jsou malé textové soubory, které mohou používat webové stránky k mnoha účelům, např. k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií nebo analýze návštěvnosti, některé slouží k tomu, aby si webová stránka pamatovala vaše preference. Tyto soubory se ukládají do vašeho zařízení (např. do počítače, tabletu nebo mobilního telefonu). Každá webová stránka může do vašeho prohlížeče odesílat své vlastní soubory cookies pouze v případě, pokud to umožňuje nastavení vašeho prohlížeče.

Zákon stanoví, že můžeme na vašem zařízení ukládat soubory cookie, pokud jsou nezbytně nutné pro provoz těchto stránek (viz sekce Nezbytné cookies), a to bez vašeho souhlasu, na základě tzv. oprávněného zájmu. Pro všechny ostatní typy souborů cookie potřebujeme váš souhlas, jehož plný text najdete zde, a který můžete kdykoliv odvolat pomocí tohoto formuláře.

Druhy cookies

Cookies se dělí podle účelu, k jakému jsou využívány a ta takto:

Nezbytné (technické)

Tyto cookies pomáhají s tím, aby byly webové stránky použitelné. Poskytují základní funkce jako je navigace na stránce nebo změna rozlišení prohlížeče dle velikosti vašeho zařízení. Bez těchto souborů nemůže web správně fungovat.

Tyto cookies lze blokovat (zakázat), ale část stránek se vám nemusí zobrazovat správně, některé části dokonce nemusí fungovat. Návody pro nejčastěji používané prohlížeče najdete zde:

Preferenční (funkcionální)

Preferenční soubory cookie umožňují webové stránce zapamatovat si informace, které mění způsob, jakým se webová stránka chová nebo vypadá jako je váš preferovaný jazyk nebo region, ve kterém se nacházíte.

Statistické (výkonnostní)

Tyto soubory cookie pomáhají vlastníkům webových stránek porozumět tomu, jak návštěvníci interagují s webovými stránkami tím, že shromažďují a hlásí informace, často anonymně.

Reklamní

Reklamní soubory cookie se používají ke sledování návštěvníků a jejich chování. Záměrem je zobrazovat reklamy, které jsou relevantní a poutavé pro jednotlivé uživatele, a proto jsou hodnotnější pro vydavatele a inzerenty třetích stran.

Seznam cookies

Na našem webu využíváme jak naše vlastní cookies, tak cookies třetích stran, jejichž vlastní zásady zpracování uvádíme zde:

Vypracovala advokátní kancelář Petráš Rezek

close

SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Identifikace správce: Tomáš Plaček, IČO: 73250520.

V souladu s ustanoveními Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679 o ochraně fyzických osob, v souvislosti se zpracováním osobních údajů (dále jen „Nařízení“) souhlasím tímto s tím, aby výše uvedená společnost (dále jen „správce“) zpracovávala mnou poskytnuté osobní údaje (dále jen osobní údaje), a to:

 • cookies

pro účely:

 • statistické(1) (např. doba vaší návštěvy našich stránek, nejčastěji používaná část webu apod.)
 • preferenční (např. identifikace prohlížeče, jazykové nastavení apod.)
 • marketingové a reklamní (např. personalizace reklamy, statistika vyhledávání apod.)
 • ostatní (jiné nezařazené technické účely)

Souhlas je možno nastavit pro všechny (tlačítko Ano, souhlasím) nebo pouze pro některé účely (zaškrtnutím příslušné části), případně je možné zamítnout vše (tlačítko Nesouhlasím).

Při udělení souhlasu smarketingovými a preferenčními cookies může docházet k profilování.

Poskytnutí údajů k účelům zpracování dle tohoto souhlasu je dobrovolné.

Beru na vědomí, že mám právo:

 • požadovat přístup k mým osobním údajům,
 • požadovat opravu či výmaz mých osobních údajů,
 • požadovat omezení zpracování,
 • vznést námitku proti zpracování,
 • na přenositelnost osobních údajů,
 • podat stížnost proti zpracování osobních údajů u Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Byl/a jsem poučen/a, že mám v souladu s Nařízením právo kdykoliv odvolat svůj souhlas odvolat pomocí tohoto odkazu.

Veškeré informace včetně možnosti výkonu svých práv, způsobu odvolání souhlasu a doby uložení jednotlivých cookies najdete v dokumentech Cookies a Zásady ochrany osobních údajů, které najdete na našem webu.

(1) Zpracování statistických cookies je naším oprávněným zájmem. Zaškrtnutím příslušné části zde můžete uplatnit námitku proti tomuto zpracování a zastavit jejich zpracování.