Gore Tex - aby se vám dobře šlo

Pocit vlhka vám může opravdu zkazit den. S výrobky Gore Tex se můžete těšit z aktivit ve volné přírodě, aniž byste se vraceli domů prochladlí, promočení nebo propocení. Produkty využívající technologie Gore Tex udržují naše tělo v teple a v suchu při rozmanitých povětrnostních podmínkách. Výrobky Gore Tex však nejen zvyšují naše pohodlí. Vyznačují se též vysokou životností, snadnou údržbou a zárukou spokojenosti.

Naše nabídka obuvi s touto jedinečnou membránou k nalezení zde

V naší nabídce naleznete i obuv s membránami Sympatex popř. jinými

 

 Návod k ošetřování obuvi s membránou :

 ošetřování Gore tex


Péče o Gore tex

 

Každé počasí je dobré počasí

Obecné vlastnosti membrány GORE-TEX®:

  • Trvalá nepromokavost
  • Vysoká prodyšnost
  • Extrémní odolnost vůči mrazu
  • Jedinečná odolnost při ohybu
  • Mimořádně dlouhá životnost
  • Zajišťují příznivé klima

 

Tajemství materiálů GORE-TEX® spočívá v jejich jedinečné dvousložkové membráně.

Laminát GORE-TEX® se vyrábí tak, že se membrána GORE-TEX® nalaminuje mezi vysoce odolné a extrémně prodyšné textilie. Tyto lamináty lze použít na vytvoření celého oděvu, bot nebo rukavic anebo zakomponovat do vysoce namáhaných částí pro zvýšení jejich odolnosti a oděruvzdornosti.

Část membrány z expandovaného PTFE obsahuje více než 1,4 miliardy mikroskopických pórů na centimetr čtvereční. Tyto póry jsou přibližně 20 000krát menší než kapka vody, ale 700krát větší než molekula vodní páry. Voda v kapalném skupenství tedy nemůže membránou GORE-TEX® proniknout, zatímco vodní pára (voda v plynném skupenství) jí projde snadno.

Do struktury ePTFE je začleněná oleofóbní látka (látka odpuzující olej). Ta umožňuje průchod vodní páry, ale zároveň vytváří přirozenou bariéru, která brání průniku znečišťujících látek, např. olejů, kosmetických přípravků, repelentů a složek potravin.

Výsledkem je trvale nepromokavá, větruvzdorná a prodyšná membrána.

 

GORE-TEX® je registrovaná značka, nejvíce je známá ve vztahu k nepromokavým tkaninám.

Pro tento účel je materiál GORE-TEX® složený z úzké pórovité membrány z expandovaného polytetrafluoretylenu (teflon), která je nalaminována mezi jiné textilie, nejčastěji nylon nebo polyester. Membrána má okolo 1,4 miliardy pórů na centimetr čtvereční, nejnovější mají i více pórů a materiál GORE-TEX® se i nadále modernizuje a vylepšuje. Tím se stává neprostupnou pro tekoucí vodu a zároveň umožňuje skrze sebe výpar. Tyto póry jsou přibližně 20 000krát menší než kapka vody (to že ta kapka neprojde skrz souvisí s jejím povrchovým napětím) ale zároveň asi 700x větší než molekula páry, která tak může snadno projít skrz. Veškeré výroby obsahující GORE-TEX®ovou membránu musí projít náročnými zátěžovými testy, které zjišťují jednak jejich fyzickou odolnost např. proti přetržení nebo odírání a dále voděodolnost a paropropustnost. GORE-TEX®ovou membránu nesmí ve svých výrobcích používat kterýkoliv výrobce oděvů, ale pouze ten, jehož výrobky splňují vysoké kvalitativní normy.

převzato od  : Wikipedia

 

Představujeme několik různých GORE-TEX technologií:
GORE-TEX Ultimate: Vysoká dýchatelnost (nejvyšší izolace),odolná nepromokavá ochrana.
GORE-TEX Partelana:Dýchatelnost, nejvyšší izolace, odolná nepromokavá ochrana, funkční směs z vlny a polyesteru.
GORE-TEX Sierra:Vysoká dýchatelnost, odolnost nepromokavá ochrana, extrémní odolnost.
GORE-TEX Soft:Dýchatelnost, vysoká izolace, lehký dotek mikrovlákna, odolná vodní ochrana.
GORE-TEX XCR = Nadstandardní komfort :Extrémní vysoká dýchatelnost, optimální tepelná vodivost, odolná nepromokavá ochrana. Norské podnebí, což znamená vlhké podmínky a teploty, které se neustále mění z ledové zimy v teplo a naopak, volá po nepromokavé a prodyšné technologii. Právě GORE-TEX® je tou technologií. Tato membrána pracuje v zásadě stejně jako lidská kůže, pouští vlhkost ven a nepustí vodu dovnitř. Pro vaši nohu to znamená, že bude vždy v suchu a teplu a to i v těch nejhorších podmínkách. GORE-TEX® je také technologie odolná větru. Díky tomu všemu dohromady je bota s technologií GORE-TEX® plně vybavená a funkční. Proto je nezbytné mít tyto boty na nohou při pohybu v náročném terénu.

 

ČIŠTĚNÍ
Zvenku obuv očistěte hadříkem nebo kartáčkem a vlažnou vodou. Výrobce může doporučit prostředek na ošetření a ochranu kůže. Z bot vytřepejte písek, kamínky a jiné nečistoty. Pokud je to možné, vyjměte a vytřepejte vložku.
 SUŠENÍ
Nechte přirozeně uschnout při pokojové teplotě. Vyvarujte se přímých zdrojů tepla. Běžné sušáky bot jsou vhodné.
 VODOODPUDIVÉ OŠETŘENÍ POVRCHU
Při ošetřování svrchního materiálu a kůže postupujte podle pokynů výrobce obuvi. Toto ošetření nemá vliv na funkční vlastnosti membrány GORE-TEX®.
 ODSTRANĚNÍ SKVRN
Postupujte podle pokynů výrobce obuvi.

Skoč na navigaci
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím