Články, rady a tipy » Měření nohou a obuvi

Pokud botičky neznáte,  nebo je nemáte  vyzkoušené, doporučujeme v objednávce napsat do poznámky délku chodidla. My botičky přeměříme a potvrdíme Vámi zvolenou velikost obuvi.  Můžete využít  tabulku, která je k dispozici ke stažení na našich stránkách ZDE

 

 

Pokud si nejste jisti číslováním obuvi a rádi byste si u nás boty pořídili, tak postupujte následovně:

Měření
velikostí

  • na papír si obkreslete obvod chodidla bez ponožky nebo v tenké ponožce (stejně jako na obrázku)
  • délku potom změřte v nejdelším místě
  • při objednávce vyplňte do poznámky tuto naměřenou délku
  • nezapomeňte uvést svůj kontaktní telefon, v případě nejasností Vás budeme kontaktovat

 

S největší pravděpodobností vybereme tu správnou velikost. Pokud bota přesto nebude sedět, rádi Vám ji do 14ti dnů vyměníme za jinou velikost či model, popř. Vám budou vráceny peníze. V tomto případě budete hradit pouze přepravné od Vás k nám.

Mondo Point

Metrický centimetrový systém vychází z rozdílu 1 cm mezi celými čísly velikostí, mezi půlčísly 0,5 cm. Velikost obuvi se určí, když se připočte k naměřené délce v centimetrech hodnota minimálního nadměrku (1 cm). Délce nohy 16 cm (160 mm) odpovídá v tomto systému tedy číslo 17, 26,5 centimetrovému chodidlu pak 27 1/2.

Značení UK

Anglický systém zakládá číslování velikostí na palcích (inch). 1 inch = 25,4 mm. Rozmezí mezi půlčísly odpovídá 1/6 palce (4,2 mm), mezi celými čísly pak 1/3 palce (8,4 mm). Pro délku nohy 270 mm je tedy třeba žádat číslo velikosti 9.

Značení EU

Francouzský systém číslování se označuje jako evropský - EU. Interval mezi velikostmi činí jeden francouzský steh (6,66 mm). To tedy znamená, že například pro nohu o délce 210 mm si musí zákazník koupit velikost 33, u 240 mm chodidla pak velikost 38. Velikosti uváděné v naší tabulce jsou upraveny podle italského měřítka a obsahuje i zlomkové vyjádření velikosti čímž se vykrývají půlčísla používaná v systému UK.

 K prodeji nabízíme i měřidlo určené k měření nouhou i vnitřku obuvi za akční cenu 249Kč

"> embed>

 

  Další informace týkající se přeměřování naleznete v sekci "Vybíráme, měříme"

 

 

 

 

Skoč na navigaci
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím