Články, rady a tipy » Vyzkoušeli jsme

Vyzkoušeli jsme

10. 10. 2007
Dětské boty

Dítě potřebuje nové boty. Žádný problém – zajedeme do obchodu a nějaké mu koupíme. Ale podle čeho máme vybírat? Podle ceny, značky nebo třeba podle materiálu? A není to nakonec jedno? Stejně je bude nosit jen chvíli. Proč bychom měli dbát nato, jaké dítěti koupíme boty?

Když obuv není správně stavěná, tak po velice krátké době, třeba po půl roce, může dojít k těžkým deformacím. Jsou ale prodavačky v obchodech s dětskou obuví schopné poradit, jaká bota je pro dítě vhodná a jaká naopak ne? A je to vůbec jejich povinnost?

Vydali jsme se do několika obchodů s dětskou obuví, abychom zjistili, jestli to tak opravdu je. Nejprve jsme se zeptali na tak základní věc, jako je velikost. Jak určit tu správnou a o kolik koupit boty větší, tedy jaký by měly mít takzvaný nadměrek.

S velikostí nám poradili všude správně. Bota má být větší zhruba o jeden centimetr.

Někdy se však rodiče rozhodují, jestli raději nekoupit boty ještě větší. Noha roste dítěti rychle a boty stojí opravdu dost peněz. To je ale velká chyba. Pokud koupíme boty kvalitní, ale nevybereme správnou velikost, i tímto můžeme dítěti uškodit.

Důležité je vybrat i správný materiál (nejlepší je samozřejmě kůže) a zvolit správnou podrážku, protože je nezbytné, aby se podrážka ohýbala.
Velmi potěšující je, že všude se nám prodavačky věnovaly velmi ochotně. Ne ve všech obchodech však byly informace správné. Pečlivě bychom tedy měli vybírat nejen jaké boty koupit, ale také kde. Stačí dítěti koupit špatné boty na jednu sezonu a následky si ponese celý život.

Skoč na navigaci
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím